Tereza Voříšková životopis

19. března 2009 v 18:30 | J@rk@
Tereza Voříšková:
Tereza Voříšková

Životopis

Terezka Voříšková v současné době studuje čtvrtým rokem na Pražské konzervatoři obor hudebně dramatický. Tancuje za Fantasy Studio.

V dětství tancovala v dětském souboru Valášek a objevila se také ve videoklipu Filipa Renče k písni Medvídek od skupiny Lucie, to jí bylo 8let. Odmalička toužila být baletkou, ale jak už to tak bývá, osud tomu chtěl jinak. V roce 2005 se zúčastnila konkurzu na film RAFŤÁCI (2006), při jehož natáčení se sblížila s hereckým kolegou Vojtou Kotkem a téměř dva roky spolu měli vztah, který prvně tajili a poté na předávání Českých lvů jej oficiálně potvrdili, kde si ji všiml režisér Karel Janák a vybral si ji pro postavu drsné vodačky Radky. Pod vedením téhož režiséra se objevila i v menší roli ve snímku RO(C)K PODVRAŤÁKŮ (2006). V roce 2008 se objevila v českých kinech dokonce hned ve třech filmech. V komedii SVATBA NA BITEVNÍM POLI, kde ztvárnila jednu ze starostových dcer. Ve snímku Bohdana Slámy VENKOVSKÝ UČITEL si zahrála Berušku a do třetice jsme ji mohli vidět v komedii BOBULE, kde si zahrála po boku Kryštofa Hádka Klárku. V bulváru bylo řečeno, že právě kvůli Kryštofovi Terezka opustila Vojtu, ale zda-li je to pravda, to ví jen ona sama.

"O tom, že budu herečka, jsem dřív neuvažovala, ale odmalička mě hrozně bavilo vystupovat před lidmi."

Krom filmů Terka hrála i v seriálu MÍSTO V ŽIVOTĚ 2 dceru Ondřeje Vetchého a Ivany Chýlkové Anetu a v budoucnu si zahraje v připravované pohádce Milana Cieslara. Z článků bulvárních novin by se zdálo, že si vybírá vskutku originální role, neboť v komedii RAFŤÁCI zaujala hlavně erotickou scénou na toaletě, ve filmu RO(C)K PODVRAŤÁKŮ ji pro změnu připoutali k lednici na limonádu a i v souvislosti s její rolí ve snímku BOBULE noviny píší především o milostné scéně s hlavním hrdinou. Ať už je to hříčka osudu či úmysl, mají se filmoví fanoušci a ctitelé této krásné herečky v budoucnu jistě na co těšit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama