Vanessa Paradis životopis

15. března 2009 v 11:50 | J@rk@
Povolání: Modelka, herečka, zpěvačka
Věk: 36
Datum narození: 22. 12. 1972
Místo narození: St. Maur, Val-de-Marne, Francie
Znamení: Kozoroh

Životopis

Vanessa, celým jménem Vanessa Chantal Paradis, vyrůstala v rodině, která byla díky strýci, herci Didieru Pinovi, v neustálém kontaktu s filmem, divadlem a hudbou. Ve čtyřech letech začala navštěvovat hodiny tance, o tři roky později poprvé vystupovala v TV a jako čtrnáctiletá vydala první gramofonovou desku. V osmi letech si usmyslila, že se pokusí prorazit v showbyznysu, o čemž jistě sní spousta malých holčiček, ale ne každá je tak cílevědomá jako Vanessa, která to dokázala. Se singlovou písní Joe le taxi, nazpívanou ve 14 letech, kterou složil Franck Langolff, odsunula 1987 z prvního místa francouzské hitparády dokonce samotnou Madonnu. Velmi úspěšné bylo rovněž její další písničkové album Variations sur le même t'aime, jež jí 1990 vyneslo titul nejlepší domácí zpěvačky. Má mladší sestru, herečku Alysson Paradis.

Stejně triumfálně vstoupila Vanessa do film. světa, kde jako herecká naděje získala rázem nejvyšší herecké pocty, Césara 1990 a Cenu Romy Schneiderové. Onu senzaci způsobila její role mírně zhýralé studentky Matyldy Tessierové, jejíž kritický postoj vůči středoškolskému profesorovi (Bruno Cremer) se promění v obdiv a utajovanou lásku, v melodramatu osudového vztahu Sňatek bez domova. V roce 1999 předvedla výborný výkon v roli Adèle ve fancouzském dramatu Dívka na mostě.(La Fille sur le pont).

Její popularitu a dívčí půvaby, v nichž se mísí dětská nevinnost s koketní smyslností, využila slavná kosmetická firma Chanel pro reklamu na nový parfém Coco. Později se také stala novou tváří značky Miu Miu. Před film. Kameru se vrátila po delší přestávce hlavní úlohou dívky jménem Marie, která hledá svého otce, aby pomstila matčin zmarněný život vraždou, v psychologickém dramatu Elisa (r. J. Becker). V roce 2004 si zahrála hlavní roli, prostitutku, ve francouzském dramatu Mon Ange. ´

Roku 2007 natočila nové filmy, La Clef a Le Soldat Rose. Vanessa se i nadále věnuje především pěvecké kariéře. V roce 2007 vydala nové album Divinidylle a následovalo i Divinidylle Tour, které bylo opravdu velmi úspěšné - a za album získala několik cen, např. Les Victoires de la Musique. Obal na toto CD jí s láskou namaloval její dlouholetý partner Johnny Depp.

Co se týče Vanessiné diskografie, tak svoje první album - M&J vydalal v roce 1988. Následovalo Variations sur le même t'aime, vydané v roce 1990. V roce 1992 to bylo album s jednoduchým názvem - Vanessa Paradis, ne kterém se podílel i její tehdejší partner Lenny Kravitz . Potom, roku 1994 vydala DVD live se stejným názvem - Live. V roce 2000 album Bliss - to bylo první ale ne poslední, na kterém se podílel její partner Depp. 2001 následovalo live Au Zénith a zatím poslední a možná nejúspěšnější je r. 2007 album Divinidylle (v českém překladu Božská idylka). V jednom rozhovoru na otázku, proč se její album jmenuje právě Divinidylle, s úsměvem odpověděla: A proč ne?

Ze vztahu s americkým hercem Johnnym Deppem (Kokain, Čokoláda, Ospalá díra, Piráti z Karibiku, Sweeney Todd), se kterým žije od roku 1998 dodnes, pochází dcera Lily-Rose Melody Depp (narozená 27.5.1999 nedaleko Paříže) a syn John Christopher Depp III.(přezdívka Jack), (narozený 9.4.2002 taktéž nedaleko Paříže). Žijí na různých místech, ale nejčastěji v jižní Francii, kde se v klidu věnují dětem a kde mají pokoj od novinářů. Jsou považováni za nejzamilovanější pár Hollywoodu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama